Palveluiden hinnoittelu ja tuotteistus

HINNOITTELE ITSESI LOMALLE!

Tervetuloa mukaan upouudelle verkkokurssilleni! Tällä kurssilla hinnoittelet ja tuotteistat palvelusi kannattavasti. Uskallat pyytää riittävästi palveluistasi ja optimoit hinnan oikeaksi juuri omalle kohderyhmällesi! 

ILMOITTAUDU NYT 397 € (sis. alv. 24 %)

UNELMIEN BISNES JA ELÄMÄ!


Mitä jos rakentaisit bisneksesi elämäsi ympärille, etkä toisin päin? Tällä kurssilla suunnittelet palvelupakettisi niin, että pääset tekemään juuri sitä mitä rakastat, sillä tavalla kuin itse haluat. Ja optimoit palveluidesi hintoja kohderyhmän mukaan ylös tai alas, itsellesi kannattavasti!

VARMISTA ITSELLESI LOMARAUHA!


Niin usein kuulee sen, miten yrittäjällä ei ole varaa lomaan. Tai että sairastamisesta ei maksa kukaan. No mutta hoidetaan asia kuntoon! Hinnoittelemalla ja paketoimalla palvelusi tarkemmin saat aikaa myös palautumiseen!

MIKÄ OLISI OIKEA HINTA?


Mitä kaikkea sinun pitää sekä lyhyellä että pitkällä tähtäimellä ottaa hinnassa huomioon? Opit kurssilla hinnan laskukaavan lisäksi sen, miten voit säätää hintaa ylös tai alas: kohderyhmälle sopivaksi "win-win-hinnaksi".

ENTÄ JOS SE ON LIIKAA..?


Hinta on heijastuma siitä, miten paljon arvostamme itseämme osaajina. Hinnoittelu on matikkaa mutta myös psykologiaa. Jotta voit nostaa hintojasi, sinun pitää nostaa myös omaa arvostustasi. Omaa ja muiden.

MITÄ KAIKKEA KURSSILLA OPIT?


Hinnoittele itsesi lomalle -kurssilla optimoit hinnan strategisesti oikein, tuotteistat palveluitasi ja löydät rohkeutta hinnoitteluun.

ASETA TAVOITE

Kaikki lähtee unelmista. Mitä oikeastaan haluat tulevaisuudessa tehdä? Muodosta lähtökohta hinnoittelulle!

LASKE EUROT

Miten lasket tunti- ja pakettihinnat niin, että huomioit riittävästi kustannuksia (myös tulevia) ja "life happens" -riskit.

OPTIMOI HINTA

Säädä hintaa ylös tai alas näillä keinoilla. Kyse ei ole rikkaimman asiakkaan löytämisestä, vaan hinnan kohdistamisesta!

TUOTTEISTA PALVELUSI

Paketoi palvelusi kolmevaiheisen systeemin avulla niin, että hinta on asiakkaalle ja sinulle juuri oikea. 

MIELIKUVAT

Mitkä mielikuvat vaikuttavat hinnan valintaan? Siis teidän molempien: sinun ja asiakkaasi mielikuvat!

TUNTEET

Miten tunteet vaikuttavat hinnan valintaan? Tässäkin teidän molempien: sinun ja asiakkaasi tunteet!

BRÄNDI

Miten brändi vaikuttaa hintaan? Ja miten voit hyödyntää brändin voimaa hinnoittelussa?

HINNOITTELUN KAAVA

Lopuksi saat hinnoittelun kaavan, jota koulutuksessa on käyty läpi.